"Jasno je da se genocid tamo nije dogodio, bez obzira na politički motivisane odluke raznih sudova, i to svi znamo ovdje u RS-u", mišljenja je Dodik.
Dodik uporno tvrdi kako su to "potvrdili i neki državnici u regiji, historičari, pravnici, naučnici, razni stručnjaci i najviši autoriteti", ali da se, kako on smatra, uprkos tome, takva priča konstantno "na nasilan način pokušava održati".
Također dodaje kako sada oni koji su se u Srbiji zalagali za donošenje rezolucije o Srebrenici ponavljaju priču o, kako Dodik smatra, "navodnom genocidu", želeći se dodvoriti stranim ambasadama, računajući da će im pomoći da pobijede na predstojećim izborima i te ih dovesti na vlast.
"Ta njihova priča je čista manipulacija i izvrtanje istine i direktno je uperena protiv vitalnih interesa srpskog naroda. Jedino što im mogu reći je - imaju jako lijepu kuću.Pitanje je da li su se oni koji spominju navodni genocid u Srebrenici ikada sjetili srpskih žrtava poginulih u Odbrambenom ratu, mučkog ubojstva dječaka Slobodana Stojanovića, majke Dobrine Prodanović, čija je fotografija s lobanjom njenog ubijenog sina obišla svijet, da li su posjetili Vojno groblje u Sokocu.
Dodik je zaključio kako je uvjeren da građani Srbije znaju da oni koji koriste Srebrenicu kao oružje na izborima neće ništa dobro donijeti ni njima ni Srbiji i te da je također uvjeren da će glasati za one koji štite prava srpskog naroda i zalažu se za očuvanje svojih vitalnih nacionalnih interesa.
(Vijesti.ba)
Chat čitatelja