16.12.2023 / 09:00 Fudbal - 18. kolo

U Gabeli duel najlošijeg domaćina protiv najlošijeg gosta u Premijer ligi

U Gabeli duel najlošijeg domaćina protiv najlošijeg gosta u Premijer ligi
Foto: FK Željezničar

Danas će biti odigrane dvije utakmice 18. kola Premijer lige BiH, posljednjeg pred odlazak na zimsku pauzu.

Program će od 13 sati otvoriti Tuzla City i Sloga Meridian, koji će se sastati na Tušnju. Tuzla se nalazi na pretposljednjem mjestu na tabeli, i u slučaju pobjede bi vrlo vjerovatno izašla iz opasne zone i mirnije otišla na višemjesečnu pauzu.

Sloga igra iznenađujuće dobru sezonu i na petom je mjestu na tabeli, s tim što treba istaći da je ovaj tim čak 24 od ukupno 27 osvojenih bodova ostvario na domaćem terenu.

Drugi meč današnjeg programa donosi duel GOŠK-a i Željezničara, koji je zanimljiv po tome što je to duel najlošijeg domaćina i najlošijeg gosta u Premijer ligi.

GOŠK na svom terenu ima samo dvije pobjede iz osam utakmica, dok Željezničar i dalje nema niti jedan gostujući bod iz isto toliko gostujućih utakmica.

Ovaj meč se igra s početkom u 16 sati, a nosi veliki rezultatski imperativ za obje ekipe, posebno za Željezničar, koji igra katastrofalnu sezonu i zauzima tek osmo mjesto, s tim što bi teoretski nakon završetka ovog kola mogao pasti na deseto, čak i na jedanaesto mjesto.

Obje utakmice današnjeg programa bit će u direktnom TV prenosu na Areni Sport.

(Vijesti.ba)

Izdvajamo