
Vidjeli smo dva lica naše reprezentacije u prvom poluvremenu. Počeli smo sjajno i u jedno momentu imali vodstvo od 8:2 nakon čega je uslijedio veliki pad u igri.
Prvenstveno lošom odbranom Gruzijcima smo dopustili da se potpuno rezultatski vrate u ovaj susret i golom sa zvukom sirene poravnali su prije kraja poluvemena na 9:9.
U nastavku smo gledali sličnu sliku na terenu dvorane u Mannheimu. Ponovo smo poveli i mini serijom otišli na plus tri, no Gruzijci su se opet vratili u život.
Nismo imali rješenja za njihovog najboljeg igrača Tskhovrebadzea koji nam je pogađao skoro sa svih pozicija.
Najefikasniji u našem timu bio je Marko Panić sa sedam golova, dok je Vladan Đurđević postigao tri pogotoka. Gruzijce je predvodio Giorgi Tskhovrebadze sa šest golova, Giorgi Arvelodi Dikhaminjia je dodao pet, a Irakli Kbilashvili tri.
Posted by Rukometna reprezentacija BiH on Ponedjeljak, 15. januar 2024.
Kao što smo najavili prije početka utakmice, selektor Irfan Smajlagić je odlučio ovaj meč igrati bez našeg golmana Benjamina Burića, a ni njegov brat nije bio u protokolu zbog povrede iz prvog kola.
Treba istaći da smo i u ovom meču imali veliku podršku naših navijača koji su ostali uskraćeni za dobru igru.
Time smo ovogodišnji turnir okončali sa sva tri poraza od Švedske, Holandije i večeras od Gruzije.
3. kolo rukometnog Evropskog prvenstva
Bosna i Hercegovina - Gruzija 19:22 (9:9)
(Vijesti.ba)