Banja Luka 21°C
Bihać 20°C

20.02.2024 / 07:23 Fudbal - La Liga

Girona se polako udaljava od vrha, vjerovatno ništa od 'španskog Leicestera'

Fudbaleri Girone upisali su drugi uzastopni poraz jer su u 25. kolu La Lige izgubili od Athletic Bilbaa sa 3:2.

Od starta je počelo loše za Gironu jer je već u 2. minuti Berenguer pogodio za 1:0 vodstvo Bilbaa. U 49. minuti, Ukrajinac Tsygankov je zabio za 1:1, ali je Berenguer novim golom u 56. minuti vratio prednost domaćem timu.

Samo četiri minute kasnije, Inaki Williams je zabio za 3:1 i tada se već dalo naslutiti da će tri boda ostati u Bilbau. Girona je do kraja uspjela samo smanjiti rezultat preko Garcije u 75. minuti.

Za Gironu je ovo bio drugi uzastopni poraz u La Ligi, a na posljednje tri utakmice osvojili su samo jedan bod.

To se odrazilo i na njen plasman na tabeli, koji je i dalje sjajan, ali je sve manje realno da ćemo vidjeti "španski Leicester". Girona je na drugom mjestu sa 56 bodova, Real Madrid ima šest bodova više, dok je trećeplasirana Barcelona na samo dva boda zaostatka.

U sljedećem kolu Girona dočekuje Rayo Vallecano, kada će pokušati da se vrati na pobjednički put i barem produži šampionsku utrku, koja se iz ove perspektive sada zaista čini nerealnom.