Banja Luka 21°C
Bihać 20°C

21.02.2024 / 23:02 Fudbal - Liga prvaka

Porto golčinom u 94. minuti šokirao favorizovani Arsenal

Porto je iznenađujuće pobijedio Arsenal 1:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

Bio je to vrlo siromašan dvoboj u kojem gotovo da i nije bilo prave prilike, a onda je Brazilac Galeno šokirao Engleze krasnim golom u četvrtoj minuti sudijske nadoknade.

Sjajnu priliku u 21. minuti imala je domaća ekipa, centrirao je Conceicao, a Galeno je sjajno šutirao, ipak njegov prvi udarac pogodio je stativu, odbijena lopta došla je ponovo do Galena koji ponovo dobro šutira, ali ne donosi radost domaćim navijačima jer njegov udarac ide pored desne stative.

Gosti u prvih 45. minuta nisu uspjeli uputiti niti jedan udarac u okvir gola domaćina, a prvi dio susreta završen je bez golova, rezultatom 0:0.

Ni nastavak susreta nije donio značajnije promjene niti velik broj uzbuđenja u prilog tome ide činjenica da je u 90 minuta igre viđen samo jedan udarac u okvir gola.

Meč za zaborav imao je ipak nevjerovatan kraj, u četvrtoj minuti Galeno majstorijom pogađa suprotan ugao Rayinog gola za prednost i pobjedu Porta rezultatom 1:0.