Banja Luka 17°C
Bihać 17°C

21.02.2024 / 23:24 Fudbal - Premiership

Liverpool gubio pa u drugom poluvremenu zabio četiri gola i pobijedio

Fudbaleri Liverpoola su na Anfieldu pobijedili Luton Town 4:1 u 26. kolu Premier lige, iako su gosti imali vodstvo nakon prvog poluvremena.

Liverpool, koji ima problema s brojnim povredama, utakmicu ovog kola odigrao je nekoliko dana ranije, jer ih u nedjelju očekuje finale Liga kupa protiv Chelseaja, prenosi Hina.

Luton je bolje krenuo, a Chiedozie Ogbene je u 12. minuti zabio za vodstvo. Liverpool je preokrenuo rezultat u drugom poluvremenu, a nakon dva dodavanja Alexisa Mac Allistera strijelci su bili Virgil van Dijk u 56. i Cody Gakpo u 58. minuti. Treći pogodak za Liverpool zabio je Luis Diaz u 71., a Harvey Elliott četvrti u 90. minuti.

Liverpool je na vrhu tabele engleskog prvenstva sa 60 bodova.

Uz utakmicu manje slijede Manchester City s 56 i Arsenal s 55 bodova. Luton je na 18. mjestu, odnosno nalazi se u zoni ispadanja.