Banja Luka 17°C
Bihać 17°C

24.02.2024 / 10:18 Košarka - Lagana pobjeda

Francuska se protiv Hrvatske zagrijala za Tuzlu

Košarkaška reprezentacija Francuske prilično lako je savladala Hrvatsku rezultatom 73:61 u utakmici prvog kola grupe E kvalifikacija za Eurobasket koja je odigrana u Brestu.

Prvu četvrtinu su bolje otvorili Hrvati, napravivši mini seriju i vodeći u jednom trenutku pet poena razlike. Nakon toga, domaći košarkaši su izjednačili, te se igralo koš za koš. Prva četvrtina je završena rezultatom 15:14.

U drugoj četvrtini su sjajno otvorili domaći košarkaši, pogotovo na krilima Strazela, koji je bio jedini dvocifreni košarkaš tokom prvog poluvremena. Domaćini su u jednom trenutku druge četvrtine imali prednost od 14 poena, ali su reprezentativci Hrvatske uspjeli smanjiti zaostatak na pet poena do kraja prvog poluvremena (35:30).

U trećoj četvrtini, bolja igra košarkaša Francuske se nastavila, a četvrtina je završena rezultatom 57:44. Utakmica je završena rezultatom 73:61.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Hezonja sa 21 poena, Luwawu-Cabarrot sa 15, dok je Smith postigao 13 poena.

Frnacuzi će u ponedjeljak gostovati u tuzlanskom Mejdanu našoj reprezentaciji.