Banja Luka 21°C
Bihać 20°C

01.03.2024 / 21:12 Fudbal - U odličnoj formi

Nova dva gola Tabakovića za Herthu

Fudbaleri Herthe na nevjerovatan način su prokockali pobjedu u okviru 24. kola 2. Bundeslige protiv Holstein Kiela.

Domaći su poveli u 17. minuti preko reprezentativca BiH Harisa Tabakovića, nakon što je iskoristio grešku odbrane gostiju, a onda majstorski zaobišao golmana i poslao loptu u praznu mrežu.

Drugi gol postigao je u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Do kraja utakmice, tačnije u 81. minuti Porath je postigao gol za 2:1 i činilo se da će utakmica završiti pobjedom Herthe, ali gosti nisu odustajali.

Iako je glavni sudija utakmicu produžio pet minuta, gostima je u 97. minuti dosuđen penal, a Becker ga je pretvorio u pogodak i donio svojoj ekipi bod na ovoj utakmici.

Tabaković je sada na drugom mjestu liste najboljih strijelaca 2. Bundeslige s 13 pogodaka, a uz to ima i tri asistencije.