Banja Luka 17°C
Bihać 17°C

02.03.2024 / 16:24 Fudbal - Bundesliga

Demirović je nezaustavljiv: Nova dva gola i asistencija

Najbolji bh. napadač u Ligama petice Ermedin Demirović nastavlja da briljira što je odlična vijest za selektora Savu Miloševića pred martovski baraž za Evropsko prvenstvo.

Na Merck-Stadion am Bollenfalltoru u okviru 24. kola Bundeslige, Augsburg nakon samo pola sata igre vodi čak 5:0 protiv domaćeg Darmstadta.

Demirović je mrežu domaćina zatresao u 20. minuti. Prvo je oduzeo protivniku loptu, zatim se sjurio prema protivničkom golu i rutinski pogodio.

Potom je pet minuta kasnije asistirao Vargasu za 4:0, a onda ponovo matirao golmana u 29. minuti.

Demirović je s nova dva gola izbio na četvrto mjesto liste strijelaca u Bundesligi. Ovo mu je bio je 14 pogodak, a zabilježio je čak osam asistencija.