Banja Luka 20°C
Bihać 14°C

26.03.2024 / 23:00 Fudbal - Savladan Portugal

Slovenija je večeras napravila 'nemoguće' i pokazala kakav je tim

Slovenija je večeras u prijateljskoj utakmici u Ljubljani senzacionalno savladala Portugal sa 2:0 i tako pokazala da se ima čemu nadati na predstojećem Evropskom prvenstvu.

Oba gola su Slovenci postigli u kasnoj fazi meča. Prvo je u 72. minuti Gnezda Čerin pogodio za 1:0, da bi konačnih 2:0 osam minuta kasnije postigao Elšnik.

Zanimljivo je da je glavni sudac ove utakmice bio naš Irfan Peljto, koji je podijelio četiri žuta kartona i ušao u raspravu sa Cristianom Ronaldom, koji je smatrao da je oštećen za nedosuđeni jedanaesterac.

Koliko je velika ova pobjeda Slovenije najbolje ilustruje podatak da je Portugal u minulim kvalifikacijama ostvario svih deset pobjeda u grupi u kojoj je bila i naša reprezentacija.

Podsjetimo, BiH je od Portugala dva puta izgubila - 3:0 u Lisabonu i 5:0 u Zenici.