Banja Luka 17°C
Bihać 15°C

29.03.2024 / 16:10 Fudbal - Wwin liga BiH

Velika pobjeda Igmana protiv Sloge

Fudbaleri Igmana na domaćem terenu u Konjicu upisali su važnu pobjedu u borbi za opstanak u Wwin ligi Bosne i Hercegovine.

Naime, Igman je u Konjicu u okviru 24. kola sa 2:0 savladao ekipu Sloge iz Doboja, a oba gola postignuta su u prvih dvadesetak minuta susreta. Prvi pogodak u 20. minutu postigao je Hebibović, dok je drugi gol za domaći sastav samo dva minuta kasnije postigao Denković.

Sloga, koja trenutno zauzima odlično četvrto mjesto na ligaškoj tabeli i bori se za nastup u evropskim takmičenjima,  do kraja susreta bezuspješno je pokušavala doći do izjednačenja. Poraz Sloge najviše odgovara ekipi Sarajeva koja gostuje ekipi Tuzla Cityja. Tuzlacima su također prijeko potrebni bodovi u borbi za opstanak.

Od 20.00 sati večeras na stadionu „Grbavica“ u Sarajevu Željezničar će pokušati upisati bodove protiv mostarskog Veleža. Obje ekipe žele ostvariti važne pobjede i osvojiti bodove, Željezničar za opstanak, a Velež za nastup u Evropi iduće sezone.