Banja Luka 17°C
Bihać 17°C

29.03.2024 / 21:53 Fudbal - Wwin liga BiH

Halilović srušio Željezničar, Velež nosi velika tri boda sa Grbavice

Fudbaleri Veleža su u derbi susretu 24. kola WWin lige Bosne i Hercegovine večeras na Grbavici pobijedili Željezničar sa 1:0.

Mostarski klub upisao je novu pobjedu kojom je zadržao treće mjesto na tabeli, dok je Željezničar nastavio sa lošim partijama te se i dalje nalazi u nezavidnoj poziciji i predstoji mu teška borba za opstanak u posljednjih devet kola.

Pitanje pobjednika odlučeno je u 54. minuti kada Dino Halilović prizemnim udarcem pogađa za radost gostiju.

Velež je tako drugi put zaredom slavio na Grbavici, a Željezničar je upisao 15. poraz u sezoni te ostaje na pretposljednjem mjestu na tabeli.

Rođeni sada imaju 42 boda na trećem mjestu, četiri više od Sloge te pet više od Sarajeva.

S druge strane, Željezničar je na pretposljednjem mjestu s 23 boda.

Tekstualni prijenos meča mogli ste pratiti uživo na portalu Vijesti.ba.

KRAJ!!! Pobjeda Veleža!

90' Igrat će se sudijska nadokanda od pet minuta

83' Mlinarić u igri umjesto Lohana, a Zvonić mijenja Hrkaća

80' Nervoza s obje strane postaje sve veća, naguravanje na sredini terena. Žuti kartoni za Suljića i Mekića

75' Boljević i Amoah van igre, u igri Štilić i Haračić

69' Haskić je dobio žuti karton prilikom napuštanja terena, u igru će Džafić

67' Mekić je šutirao sa 25 metara, siguran je golman Veleža

63' Amoah je požutio nakon rasprave sa sudijom

59' Mekić u igri umjesto Cavnića

54' GOOOL! Dino Halilović je pogodio! Haskić je ubacio loptu sa desne strane, ona je došla do veznjaka Veleža koji je lijepo pospremio u mrežu Muftića.

52' Gužva pred golom Veleža, ali na kraju gosti otklanjaju opasnost

47' Prijete gosti, Suljić ubacuje za Halilovića, ali Cocalić je sve dobro pratio i izbacio loptu

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45' Minuta sudijske nadoknade

38' Drljo dobro šutira, Hadžikić odbija u korner

36' Sada je Boljević šutirao iskosa, lopta ide preko gola

33' Velika prilika za domaće, ali Hadžikić sjajno brani udarac Radovca. Željo je mogao vrlo lako doći do prednosti, nakon velike greške Pršeša

31' Novi žuti karton, dobio ga je Radovac. Igrač Željezničara nespretno je nagazio Šikala

27' Žuti karton Šturmu

24' Žuti karton za Marina Galića, prekinuo je kontru gostiju

22' Dobra kontra Veleža, Suljić je šutirao sa nekih 18 metara, lopta ide preko gola

20' Slaba utakmica za sada na Grbavici

19' Veliki problem za Velež. Povrijedio se Vehabović, u igru će Dino Halilović

12' Centaršut s lijeve strane, Kprić šutira glavom, no lopta ide preko gola

8' Udarac Šikala iz daljine, ali lopta ide daleko pored gola

4' Bolji početak Mostaraca koji imaju blagu inicijativu

1' Počela je utakmica između Željezničara i Veleža

Rezultatski će biti važna za oba tima. Željezničaru bodovi trebaju u borbi za opstanak, a Veležu u borbi za Evropu.

FK ŽELJEZNIČAR: Muftić, Cavnić, Cocalić, Krpić, Drljo, Mijić, Boljević, Galić, Amoah, Selimović, Radovac.

FK VELEŽ: Hadžikić, Oreč, Pršeš, Hrkač, Suljić, Lohan, Šikalo, Haskić, Šturm, Vehabović, Gholami.

Glavni sudija utakmice je Elvedin Topuzović iz Tuzle, pomoćnici su Stefan Tešanović iz Istočnog Sarajeva i Arnel Novalič iz Doboja.