31.03.2024 / 20:43 BiH - Informacije za vozače

Ogromna gužva na graničnom prijelazu B. Gradišku, zbog požara obustavljen saobraćaj na M-17

Ogromna gužva na graničnom prijelazu B. Gradišku, zbog požara obustavljen saobraćaj na M-17
Foto: Screenshot

Zbog požara u neposrednoj blizini magistralnog puta M-17 na izlazu iz Nemile prema Zenici, saobraćaj je obustavljen. Vozila se usmjeravaju kroz Nemilu, a isključenje, odnosno uključenje na obilaznicu je kod tunela Vranduk.

Na dionici magistralnog puta Dobro Polje-Miljevina, zbog radova saobraća se usporeno, jednom trakom.

Zbog oštećenja mosta na magistralnom putu Rogatica-Ustiprača vozila do 12 tona ukupne dozvoljene mase saobraćaju jednom trakom, dok je za vozila preko 12 tona saobraćaj obustavljen.

Na dionici Ključ-Sanski Most zbog radova na mostu na ulazu u Sanski Most, kod Vodenog parka, saobraćaj je obustavljen i preusmjeren na obilaznicu.

U toku su radovi na ulazu u Neum (Stolac-Neum) zbog čega je saobraćaj obustavljen i preusmjeren na postojeću obilaznicu (Dubrovačka ulica).

Radovi se izvode i na magistralnim putevima: Jablanica-Potoci, Tarčin-Raštelica, Čevljanovići-Nišići, Grude-Vitina, Bijeljina-Rača, na sjevernom ulazu u Mostar, kao i na kružnom toku na ulazu u Bosansku Gradišku. Na mjestima izvođenja radova saobraća se usporeno.

Duga su zadržavanja na izlazu iz Bosne i Hercegovine na graničnom prijelazu Bosanska Gradiška. Na ostalim graničnim prijelazima putnička vozila ne čekaju duže od 30 minuta.

Povodom Uskrsa, danas i sutra zabranjen je prevoz eksplozivnih materija na teritoriji Federacije Bosne i Hercegovine.

Još danas je na snazi zakonska odredba o obaveznom posjedovanju zimske oprema ne putevima u Bosni i Hercegovini.

(Vijesti.ba)

Izdvajamo