Bihać 13°C

11.04.2024 / 20:29 Fudbal - Foto

Džeko se svađao s grčkim navijačima pa im pokazao zastavu Turske

Oliympiacos i Fenerbahče večeras su se susreli u prvom meču četvrtfinala Konferencijske lige, a na tribinama i na terenu je prema očekivanjima bilo dosta vatreno.

U prvom poluvremenu uzbudljive utakmice došlo je do napetosti između navijača domaćeg tima i Edina Džeke nakon sudijskih odluka nakon kojih je bh. Dijamant grčkim navijačima pokazao tursku zastavu na dresu.

U 34. minuti utakmice Džeko je pao u kaznenom prostoru protivnika i tražio je penal, ali švicarski sudija Sandro Scharer nije pokazao na 11 metara.

Džeko je bio veoma ljut nakon što sudija nije dosudio faul i burno je reagovao, na što je domaća publika uzvratila žestokim zvižducima za bh. kapitena.

Grci su nastavili da zvižde Džeki i u nastavku utakmice pri svakom kontaktu s loptom, a onda je uslijedio odgovor na reakciju grčkih navijača.

Naime, Džeko je Grcima pokazao tursku zastavu na svom dresu što su zabilježili i fotoreporteri, a što je domaće dodatno razljutilo.

Inače, meč je završen pobjedom domaćih od 3:2. Revanš se igra za sedam dana u Istanbulu.