Banja Luka 12°C
Bihać 12°C

13.04.2024 / 19:15 Tenis - Najbolji teniser svijeta

Đoković ispao od Ruuda u polufinalu Mastersa u Monte Carlu

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković je ispao u polufinalu Mastersa u Monte Carlu od Caspera Ruuda (ATP 10.) rezultatom 2:1 u setovima.

Đoković je loše otvorio meč i dopustio Norvežaninu dva breaka, te je Ruud prvi set riješio u svoju korist rezultatom 6:4.

U drugom setu na terenu smo vidjeli prepoznatljivo Đokovićevo izdanje. Bio je dominantan, napravio dva breaka i izjednačio u setovima sa 6:1.

Ruud je napravio break na početku trećeg seta, te je veoma brzo poveo sa 3:0. Đoković se vratio sredinom seta kada je u sedmom gemu napravio break, te je uspio izjednačiti na 4:4.

Do tie-breaka nije došlo jer je Ruud napravio break u desetom gemu, te je slavio sa 6:4 i spriječio Novaka da se bori za treću titulu u Monte Carlu, dok je on dobio priliku za svoju prvu na ovom prestižnom turniru.

Ruud će u sutrašnjem finalu igrati protiv Stefanosa Tsitsipasa (ATP 12.) koji je danas bio bolji od Jannika Sinnera (ATP 2.) rezultatom 6:4, 3:6, 6:4.