Banja Luka 22°C
Bihać 19°C

15.04.2024 / 21:06 Fudbal - Icardi prijeti Džeki

Nastavlja se luda šampionska utrka u Turskoj, Galata opet iznad Fenera

Večeras je odigrana posljednja utakmica 32. kola turske Superlige u kojoj je Galatasaray kao gost savladao Alanyaspor sa visokih 4:0.

Iako rezultat djeluje visoko, Galata se dugo mučila sa današnjim domaćinom ali je njegov otpor slomila u 56. minuti kada je pogodio Yilmaz. Pet minuta kasnije, Ziyech je zabio za 2:0 i tada se dalo naslutiti da tri boda idu u Istanbul.

Tri minute nakon toga, Fer je dobio crveni karton i Alanya je ostala sa desetoricom na terenu, što je Galata iskoristila za visok trijumf.

Prvo je Yilmaz u 72. minuti drugim golom na utakmici donio Galati 3:0, da bi konačan rezultat susreta u 83. minuti postavio Icardi.
Argentinski napadač se ponovo približio našem Edinu Džeki, s kojim vodi veliku bitku za naslov prvog strijelca lige. Džeko ima 20, a Icardi 19 golova.

Zahvaljujući novoj pobjedi, Galatasaray je ponovo preskočio Fenerbahče i vodi na tabeli sa 87 bodova, dok Fener ima 85.

Koliko su ova dva kluba dominantna u Superligi ove sezone najbolje oslikava podatak da trećeplasirani Trabzonspor ima 52 boda - 35 manje od Galate, a 33 od Fenera.