Banja Luka 19°C
Bihać 17°C

15.04.2024 / 23:00 Fudbal - Premier liga

Chelsea demolirao Everton, čudesni Palmer postigao četiri gola

U posljednjoj utakmici 33. kola engleske Premier lige Chelsea je na svom terenu pregazio Everton rezultatom 6:0.

Bila je to najbolja utakmica Plavaca u ovoj sezoni u kojoj je briljirao Cole Palmer sa čak četiri gola.

Čudesni Palmer je u razmaku od 13. do 29. minute postigao takozvani savršeni hat-trick: lijevom, desnom nogom i glavom.

U 44. minuti, Jackson je pogodio za visokih 4:0, da bi u 64. minuti Palmer došao i do četvrtog gola iz penala. To znači da je veznjak Chelseaja večeras postizao golove na bukvalno sve načine, čime je potvrdio da se nalazi u nevjerovatnoj formi.

Konačnih 6:0 je u 90. minuti susreta postavio mladi Gilchrist, kojem je to bio prvi gol za seniorski tim Chelseaja.

Chelsea se s ovom pobjedom probio na deveto mjesto tabele sa 47 bodova, ali ima samo tri boda manje od šestoplasiranog Newcastlea uz utakmicu manje.

Cole Palmer je stigao do 20. gola u ovoj sezoni Premier lige čime se izjednačio sa Erlingom Haalandom na čelu liste strijelaca.