Banja Luka 11°C
Bihać 8°C

22.04.2024 / 22:47 Fudbal - Druga zvjezdica

Inter savladao Milan i osigurao 20. titulu prvaka Italije!

Fudbaleri Intera su večeras u velikom 180. milanskom derbiju savladali Milan sa 2:1 i tako matematički osigurali naslov prvaka.

Inter je poveo u 18. minuti golom Acerbija, a na 2:0 je u 49. minuti povisio Thuram.

Igrao se 80. minut kada je Tomori smanjio rezultat na 2:1, ali Milan do kraja utakmice nije uspio doći do novog gola i izbjeći poraz.

Zahvaljujući ovom trijumfu, Inter je došao do 20. titule u klupskoj historiji i tako nadmašio Milan, koji ima 19 naslova prvaka.

Inter je tako došao do druge 'zvjezdice' na grbu, koja označava 20+ titula u Seriji A.

Inter nakon 33 kola ima 86 bodova, čak 17 više od Milana. S obzirom da je u opticaju još 15 bodova, Milan nema ni teoretske šanse da prestigne svog rivala, a Inter bi uz svih pet pobjeda do kraja mogao probiti i magičnu cifru od 100 bodova u sezoni.