Banja Luka 9°C
Bihać 8°C

23.04.2024 / 23:03 Košarka - Madrid

Fenomenalni Musa vodio Real do prve pobjede u playoffu Eurolige

Košarkaši madridskog Reala savladali su na svom parketu ekipu Baskonije rezultatom 90:74 u prvom meču četvrtfinalne serije Eurolige, a najefikasniji pojedinac bio je naš Džanan Musa sa 16 poena.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine je parketu proveo 17 minuta, ali i to mu je bilo dovoljno za sjajan učinak od 16 poena, tri skoka i tri asistencije.

Što se tiče same utakmice, aktuelni prvak Evrope je stekao prednost od 14 poena već u prvoj četvrtini, a do kraja susreta su bez ikakvih problema ubjedljivo vodstvo i zadržali.

Osim Muse u redovima Reala istakli su se Campazzo i Poirier sa 10 peona, dok su kod gostiju bolji od ostalih bili Howard sa 15 , te Rogavopoulos, Miller-McIntyre i Costello sa po 14 ubačaja.

U prvom meču igranom nešto ranije, Maccabi je kao gost napravio iznenađenje pobjedom protiv Panathinaikosa rezultatom 91:87.
Colson je bio najefikasniji sa 18 poena, a pratili su ga Lorenzo Brown sa 16 i Balwdin sa 15 ubačaja.

Lessort je bio najefikasniji u redovima Panathinaikosa sa 22 poena, Sloukas je ubacio 12, a Grant i Grigonis po 11 poena.