Banja Luka 18°C
Bihać 14°C

27.04.2024 / 15:43 Fudbal - Wwin liga BiH

Sloga savladala ekipu Zvijezde 09

Fudbaleri dobojske Sloge danas su u meču 29. kola Wwin lige BiH sa 2:0 savladali ekipu Zvijezde 09, i prekinuli crni niz bez postignutog gola.

Ekipa Sloge u posljednjih sedam mečeva nije postigla gol, a danas su prekinuli golgeterski post i s 2:0 savladali Zvijezdu 09, koju su tako poslali ka nižem rangu, odnosno Prvoj ligi RS.

Otpor Zvijede je slomljen u drugom poluvremenu, nakon što je prvi gol na meču u 67. minuti postigao Fedor Predragović.

Potom su gosti ostali s dva igrača manje. Direktan crveni karton je u 57. minuti dobio kapiten Novica Maksimović, a dvadeset minuta poslije je zbog dva žuta kartona isključen i Bože Vukoja.

Tako će Zvijezda 09 bez dva ponajbolja nogometaša biti u narednom kolu, kada dočekuju Igman, a u slučaju poraza ostat će i bez matematičkih šansi za ostanak u Wwin ligi.

Brojčanu nadmoć u današnjoj utakmici Sloga koristi u 89. minuti, kada Momčilo Mrkaić pogađa na ubacivanje Ajdina Redžića i postavlja konačnih 2:0.

Trenutno Zvijezda 09 ima 20 bodova i uvjerljivo je posljednja, a Sloga je s današnjom pobjedom stigla do cifre od 41 boda i nalazi se na šestoj poziciji.

Sloga u narednom kolu dočekuje Sarajevo, s kojim se može do kraja sezone boriti za četvrto mjesto i izlazak u Evropu.