Banja Luka 17°C
Bihać 17°C

27.04.2024 / 23:29 Fudbal - Premier liga

Chelsea se izvukao protiv Ville

Fudbaleri Chelseaja uspjeli su da se izvuku iz bezizlazne situacije i osvoje bod na "Vila Parku".

Rezultat u meču sa Aston Villom bio je 2:2.

Nije mogao lošije da počne meč po Chelsea. Cucurella je u četvrtom minutu meča postigao autogol i Aston Villa je povela.

Chelsea je u 16. minutu izjednačio preko Nicolasa Jacksona, ali je nakon VAR provjere gol londonskog kluba poništen.

Rodgers je odlično iskoristio dodavanje Casha i lako sproveo loptu u mrežu, Villa je vodila 2:0.

Noni Madueke krilni napadač je prvo u 53. minutu šutirao pored gola poslije solo prodora, ali je deset minuta kasnije iskoristio neopreznost odbrane domaćih i na asistenciju Gallaghera postigao gol za nadu Chelseaja.

Klub iz Birminghama je imao odličnu priliku iz kontranapada u 73. minutu. Bailey je odlično prošao Cucurellu i šutirao, ali je Petrović sjajno odbranio i potom izbacio loptu u korner.

Chelsea nije rekao posljednju riječ na “Villa parku“. Gallagher nije znao šta će sa loptom u 81. minutu, namjestio loptu na lijevu nogu i raspalio fantastičan udarac koji je završio iza leđa Olsena, Chelsea je izjednačio.

Dissasi je u 96. minutu postigao gol za londonski klub, ali je poništen zbog prethodnog faula Badiashila i rezultat je ostao 2:2.

Chelsea je sada na devetom mjestu sa 48 bodova, dok je Aston Villa četvrta sa 67 bodova.