Banja Luka 12°C
Bihać 9°C

28.04.2024 / 20:34 Fudbal - Wwin liga BiH

Sarajevo pobijedilo Velež na Koševu

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su večeras na Koševu ekipu Veleža sa 3:0, u derbi susretu 29. kola WWin lige Bosne i Hercegovine.

Sarajevo se ovom pobjedom učvrstilo na četvrtoj poziciji na tabeli te se vratilo u borbu za treću poziciju s obzirom na to da sada ima četiri boda zaostatka za večerašnjim protivnikom.

Domaći tim poveo je već u prvoj minuti golom Oliveire koji je iskoristio dodavanje Čatakovića i sa nekoliko metara poslao loptu u gol.

Nakon asistencije na početku susreta Čataković se mogao upisati u strijelce u 24. minuti kada je izašao sam pred Hadžikića koji je bravurozno odbranio njegov šut.

No, Čataković je u 63. minuti uspio zatresti mrežu kada je rezantnim udarcem s ivice šesnaesterca pogodio za 2:0.

Velež je mogao smanjiti zaostatak u 81. minuti kada je Kapetanović faulirao Mlinarića u šesnaestercu a sudija pokazao na bijelu tačku, ali je udarac Hrkača sa 11 metara odbranio Iliev.

U saudijskoj nadoknadi u strijelce se upisao i Hasić koji je pogodio za konačnih 3:0 i uvjerljivu pobjedu Sarajeva.

Tekstualni prijenos ste mogli pratiti na portalu Vijesti.ba

93' KRAJ

92' GOOOL Hasić postiže lijep pogodak.

87' Žuti karton je zaradio i Radović.

82' Iliev odbranio penal Hrkaču.

81' Penal za Velež, Kapetanović je srušio Mlinarića i dobio žuti karton.

80' Mehmedović ulazi u igru umjesto Čatakovića.

74' Žuti karton za Ilieva

70' Mlinarić ulazi u igru umjesto Pece.

67' Odlična prilika za Čatakovića, ali brani Hadžikić.

63' GOOOL Čataković postiže prelijep pogodak sa 18 metara, na asistenciju Kyeremeha.

60' Izmjena i kod Veleža, izlaze Džafić, Čaić i Halilović, sada na terenu možemo gledati Šikala, Haskića i Emira Halilovića

55' Izmjena u ekipi Sarajeva, iz igre izlaze Oliveira, Mustafić i Anđušić, a u igru ulaze Kyeremen, Julardžija i Hasić.

52' Žuti katon za Pršeša, nakon oštrog starta nad Matanovićem.

50' Džafić je odlično šutirao sa 30 metara, lopta je otišla pored gola

48' Suljić i Matanović su zradaili žute kartone.

46'  Počelo je drugo poluvrijeme.

HT | FK Sarajevo 1:0 FK Velež

Posted by FK Sarajevo on Nedjelja, 28. april 2024.

45+1' - Kraj prvog dijela.

44' Pokušaj Halilovića, ali lopta ide daleko od gola Sarajeva.

40' Bez uzbuđenja na terenu, a dok su najvatreniji navijači Sarajeva, Horde zla napustili sjevernu tribinu.

32' Halilović šutira sa distance, ali pravo u ruke Ilievu.

28' Čataković ponovo u dobroj prilici, međutim raspoloženi Hadžikić dobro reguje.

24'  Čataković je odlično šutirao, ali Hadžikić fantastično reaguje.

19' Mustafiću iz Sarajeva je zaradio žuti zbog oštrog starta, a Džafiću iz Veleža zbog prigovora.

14' Oliveirin šut sa distance, brani Hadžikić.

11' Miran period igre sa velikim brojem kratkih prekida.

5' Klafurić je dobio žuti karton, zbog prigovora sudiji.

2' GOOL Čataković je prošao po desnoje strani, uposlio Oliveiru koji se snalazi pred golom Veleža i pogađa za 1:0.

1' Počela je utakmica

20:40 Sarajevo večeras bodri i bh. paraplivača Ismaila Barlova, koji je osvojio zlato na Evropskom seniorskom prvenstvu u Portugalu.

Na današnjoj utakmici posjetio nas je naš veliki navijač Ismail Barlov, paraplivački reprezentativac BiH, koji je...

20:35 Poznati su početni sastavi oba tima.

FK Sarajevo:

-60’ | Početnih jedanaest bordo-bijelih

Ilive, Matanović, Čataković, Renan, Beganović, Soldo, Kapetanović, Anđušić, Čelik, Đuričković i Mustafić

Na klupi su ostali: Rogić, Duraković, Mehmedović, Penaranda, Kyeremeh, Duljević, Hasić, Julardžija i Radović

FK Velež:

MATCHDAY I Starting XI Haj'mo ruke gore, zapjevajmo svi, sad na teren izlaze naši Rođeni #musvdg #StartingXI

Posted by FK Velež Mostar on Nedjelja, 28. april 2024.

Hadžikić, Zvonić, Čaić, Halilović, Pršeš, Hrkač, Suljić, Peco, Džafić, Šturm i Vehabović

Na kupi su ostali: Nanić, Mlinarić, Šikalo, Haskić, Domić, Halilović, Jogunović, Puce i Kuko