30.04.2024 / 07:59 Svijet - Predsjednica EK

Von der Leyen: Zabrana TikToka u EU nije isključena

Von der Leyen: Zabrana TikToka u EU nije isključena
Foto: Agencije
Predsjednica Evropske komisije Ursula von der Leyen rekla je da je zabrana TikToka u Evropskoj uniji opcija.

Izjavila je to tokom debate koja se održala sinoć u Maastrichtu, u kojoj su sudjelovali vodeći kandidati stranaka za predstojeće evropske izbore, a na kojoj se pojavila kao vodeća kandidatkinja Evropske pučke stranke desnog centra, a ne u svojstvu predsjednice Komisije.

"Nije isključeno", rekla je von der Leyen, nakon što je moderator spomenuo Sjedinjene Države, gdje se TikTok suočava s nacionalnom zabranom osim ako ga ne proda njegov vlasnik, ByteDance.

Odmah je dodala da je Evropska komisija prva institucija u svijetu koja je zabranila TikTok na svojim službenim telefonima.

Ostali kandidati u debati nisu puno govorili o tome. Marie-Agnes Strack-Zimmermann, vodeća kandidatkinja liberalne stranke ALDE rekla je da moraju tek vidjeti šta se na TikToku dešava.

Sama Von der Leyen navodno izbjegava TikTok tokom kampanje za drugi mandat.

Politico je kontaktirao TikTok koji zasad nije odgovorio.


(Vijesti.ba)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba. Ova vijest je sada dostupna samo za čitanje.

Izdvajamo