Banja Luka 20°C
Bihać 15°C

02.05.2024 / 22:48 Fudbal - Londonski derbi

Chelsea rutinski savladao Tottenham i udaljio ga od Lige prvaka

U zaostaloj utakmici 26. kola engleske Premier lige, Chelsea je na svom terenu savladao Tottenham sa 2:0.

Domaći tim je poveo u 24. minuti kada je Chalobah na asistenciju Gallaghera pogodio za 1:0 i rezultat prvog dijela igre.

Konačan rezultat susreta u 72. minuti postavlja Jackson i to nakon što je Palmer pogodio prečku iz slobodnog udarca.

Ovaj londonski derbi mogao bi značiti i kraj nadanja Tottenhama da do kraja sezone može ugrabiti četvrtu poziciju koja vodi u Ligu prvaka, budući da za četvrtoplasiranom Aston Villom zaostaje sedam bodova uz utakmicu manje.

Za Tottenham je ovo bio čak treći uzastopni poraz i čini se da je ovaj klub u ključnom dijelu sezone upao u veliku krizu.

Sa druge strane, Chelsea je večeras upisao 14. pobjedu u sezoni i sada je na osmom mjestu sa 51 bodom. Glavni cilj Plavaca do kraja sezone bit će da sustignu Manchester United, koji je šesti sa tri boda više.