Banja Luka 24°C
Bihać 21°C

04.05.2024 / 20:36 Fudbal - Apsolutni rekorderi

Real Madrid osvojio 36. titulu prvaka u historiji!

Fudbaleri Real Madrida 36. put su prvaci Španije, a osigurali su ga četiri kola prije kraja porazom Barcelone kod Girone 4-2.

Kraljevi su u ranijem terminu slavili protiv Cadiza (3:0 / Diaz, Bellingham, Joselu), a za slavlje titule bio im je potreban poraz glavnih rivala, što su u konačnici i dočekali.

Christensen je zabio u 3. minuti za vodstvo Katalonaca, da bi u Dovbyk samo minutu kasnije bio strijelac za 1-1. Barca je do vodstva stigla u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena kada je iz penala pogodio Lewandowski.

Ipak u nastavku Girona u sedam minuta zabija tri gola i riješava pitanje pobjednika. Portu je za 2-2 zabio u 65., u 67. strijelac je bio Gutierrez, da bi Portu opet zatresao mrežu gostiju u 74. minuti.

Kraljevski klub tako četiri kola prije kraja ima 13 bodova više od Girone, te 14 više od Barcelone te je i teoretski osigurao naslov prvaka.