Bihać 17°C

17.05.2024 / 17:55 Fudbal - Osvojio 12 trofeja

Allegri dobio otkaz na klupi Juventusa!

Najtrofejniji italijanski fudbalski klub Juventus je objavio da je razriješio Massimiliana Allegrija njegove uloge trenera prvog muškog tima.

Otkaz je uslijedio nakon određenih ponašanja tokom i nakon finala Kupa Italije koje je klub ocijenio nespojivima sa vrijednostima Juventusa i ponašanjem koje oni koji ga predstavljaju moraju usvojiti.

Završava se period saradnje, koji je počeo 2014. godine, pa je ponovo započeo 2021. i završio se nakon posljednje 3 sezone zajedno sa finalom Kupa Italije.

Uprava želi Massimilianu Allegriju puno sreće u budućim projektima, navodi se u saopćenju.

Allegri je vodio Juventus na 420 utakmica te je sa Starom damom osvojio ukupno 12 trofeja i jedan je od najtrofejnijih italijanskih stručnjaka svih vremena.

Sa Juventusom je osvojio po pet titula prvaka i Kupa Italije te dva naslova pobjednika italijanskog Superkupa.

Italijanski mediji su sigurni da će novi trener biti Thiago Motta, koji je ove sezone Bolognu odveo u Ligu prvaka.