Banja Luka 18°C
Bihać 17°C

18.05.2024 / 07:12 Košarka - NBA Playoff

Indiana izjednačila protiv New Yorka, odlučivat će majstorica

Košarkaši Indiane Pacers savladali su New York Knickse sa 116:103 i tako izjednačili rezultat na 3:3 u polufinalnoj seriji Istočne konferencije.

Indiana je nakon prve četvrtine bila u minimalnom zaostatku (29:30), da bi u drugoj četvrtini stigla do preokreta i prilično sigurnog vodstva na poluvremenu (61:51).

Prednost domaće ekipe je do kraja utakmice samo rasla, a u pojedinim trenucima je ona iznosila i +23. Na kraju, Pacersi su upisali trijumf sa 13 poena razlike.

Indianu je do pobjede predvodio Siakam sa 25 poena, sedam skokova i pet asistencija, dok je u timu New Yorka najbolji bio Brunson sa 31 poenom.

Odlučujuća sedma utakmica serije igra se sutra (nedjelja) od 21:30 sati u New Yorku, a nakon nje će biti poznato koji će tim u finalu Istoka igrati protiv Bostona.