20.05.2024 / 08:42 Ostali sportovi - Rekordan broj trkača

4. Stolački cener: Među učesnicima i vatrogasac u full opremi

Održan je još jedan Stolački cener, četvrti po redu.

Održane su dječje utrke i trka na 5K i 10K. Zona starta i cilja bila je u gradskom parku Maka Dizdara. Ove godine na 5K bilo je čak 231 finišer dok je na 10K bilo 212 finišera.

Najbolji na 10K bili su (muški): 1. Ivan Bubnov (32:23), 2. Ante Pokrajčić, 3. Hadis Kozlo; (žene): 1. Emina Alagić (40:04), 2. Edina Harbinja, 3. Monika Vištica.

Najbolji na 5K bili su (muški): 1. Uroš Gutić (16:04), 2. Marko Prlić, 3. Emir Hastor; (žene): 1. Alma Hrnjić (19:27), 2. Dijana Manđeralo, 3. Anđela Talić.

Na 5K u kategoriji U15 odlična je bila Marija Marić na 4. mjestu, a Dino Obradović u kategoriji muškaraca.

U trci je učestvovao i Jasmin Žigić iz Vatrogasnog društva Vogošća, koji u projektu "Kupi kilometar, spasi život", trči u full vatrogasnoj opremi.

- Divan dan u kombinaciji sa gostoprimstvom i dobrim ljudima daje za rezultat još bolju atmosferu koja će zasigurno ostati u sjećanju. Hvala organizatorima na divnoj organizaciji i još boljem druženju.

Naš Jasmin Žigić je trčao i na Stolačkom ceneru, promovisao vatrogastvo i možda nekome spasio život", saopćili su iz VD Vogošća.

Projekat "Kupi kilometar spasi život" sa VD Vogošća i Pomozi.ba se nastavlja.


(Vijesti.ba)

Izdvajamo