Banja Luka 18°C
Bihać 17°C

23.05.2024 / 23:21 Fudbal - Serija preokreta

Bešiktaš u ludoj utakmici svladao Trabzonspor i osvojio turski Kup

Fudbaleri Bešiktaša pobjednici su 62. izdanja turskog Kupa nakon što su u finalnoj utakmici odigranoj na Ataturk olimpijskom stadionu u Istanbulu pobijedili Trabzon s 3:2 postigavši odlučujući gol u petoj minuti nadoknade.

Trabzonspor je poveo u 14. minuti golom Paula Onuachua, ali u posljednjim trenucima prvog dijela izjednačio je Rachid Ghezzal iz penala kojeg je skrivio Enis Bardhi igrajući rukom. Bešiktaš je u 54. minuti okrenuo rezultat golom Saliha Ucana. Korak do novog gola Bešiktaš je bio u 62. minuti kada je Ghezzal pucao s ruba šesnaesterca, ali je pogodio prečku.

Izjednačio je Nicolas Pepe u 90. minuti, a kada se već činilo kako će utakmica otići u produžetke, Mohamed Al Musrati je u petoj minuti nadoknade donio Bešiktašu pobjedu.

Za Bešiktaš je ovo 11. naslov pobjednika Kupa, dok je Trabzonspor ostao na devet naslova.

Cijeli meč u gostujućem timu odigrao je naš Edin Višća.

Rekorder je Galatasaray koji je 18. puta slavio u nacionalnom Kupu.