Banja Luka 17°C
Bihać 17°C

28.05.2024 / 20:07 Tenis - Pobjeda bh. tenisera

Fatić siguran na startu Challengera u Italiji

Bh. teniser Nerman Fatić, koji trenutno zauzima 220. mjesto na ATP listi, danas je igrao prvi meč na challengeru u italijanskoj Vicenzi.

Fatić je sa 2:0 u setovima savladao Kazahstanca Timofeya Skatova i prošao u narednu fazu.

Kazahstanac je bolje plasiran na ATP listi od bh. tenisera i nalazi se na 199. mjestu, a u duelu sa Fatićem važio je za favorita. Ipak, naš teniser je pružio odličnu partiju i slavio pobjedu u meču koji je trajao sat i 31 minutu.

U današnjem susretu, Fatić je zahvaljujući breaku pri rezultatu 2:2, slavio sa 6:4 u prvom setu. Drugi set je donio sjajnu partiju bh. tenisera koji je sa ubjedljivih 6:0 za 27 minuta osigurao pobjedu i plasman u narednu fazu.

Fatić će u narednom kolu igrati protiv Tunižanina Aziza Dougaza koji je 233. igrač svijeta.