03.06.2024 / 13:28 Fudbal - Nagrada za rezultate

Borussia Dortmund nudi novi ugovor Edinu Terziću

Borussia Dortmund nudi novi ugovor Edinu Terziću
Foto: Edin Terzić
Borussia Dortmund će uskoro ponuditi novi ugovor svom treneru Edinu Terziću, javlja najpoznatiji fudbalski insajder Fabrizio Romano.

Borussia je tek peta u njemačkom prvenstvu i vodstvo kluba nije bilo sigurno hoće li ga zadržati, ali nakon vrlo dobrog nastupa u Ligi prvaka ipak su se odlučili na razgovore već ovog ljeta, iako je bilo najavljivano da će sve prolongirati do kraja kalendarske godine, kad vide kako će se stvari razvijati u Bundesligi u narednoj sezoni.

Ovaj 41-godišnji trener, čiji postojeći ugovor vrijedi do ljeta 2025. godine, vodio je Dortmund u 128 utakmica te ima 75 pobjeda, 24 remija i 29 poraza.

Kao privremeni trener je u sezoni 2020./2021 uzeo Njemački kup, a otkad je 2022. preuzeo ekipu kao stalni trener, najbliže trofeju bio je u sezoni 2022./2023, kad je Borussia imala prednost uoči posljednjeg dana Bundeslige, da bi razočaravajućim domaćim remijem s osrednjim Mainzom u posljednjem kolu prepustio titulu Bayernu.

Edin Terzić sa Borussijom Dortmund ima važeći trogodišnji ugovor, koji ističe na ljeto naredne godine.


(Vijesti.ba)

Izdvajamo