23.06.2024 / 22:02 Fudbal - Euro '24

Njemačka jedva spasila prvo mjesto, Mađari u zadnjim sekundama pobijedili Škotsku

Završena je grupna faza u grupi A na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj.

Nogometaši Njemačke i Švicarske odigrali su neriješeno 1:1 u susretu trećeg kola Evropskog prvenstva.

Nijemci su u sudijskoj nadoknadi postigli izjednačujući pogodak i tako izbjegli prvi poraz te zadržali prvo mjesto u grupi.

Švicarska je povela u 28. minuti golom Ndoyea, a domaćini Evropskog prvenstva izjednačili su u drugoj minuti sudijske nadoknade preko Füllkruga.

Obje reprezentacije postigle su po još jedan pogodak, koji su poništeni nakon intervencije VAR-a. Na kraju su Nijemci ipak završili kao pobjednici grupe sa sedam bodova, dok su Švicarci drugoplasirani sa dva boda manje.

U drugom meču u ovoj grupi Mađarska je golom Ccobotha u 10. minuti sudijske nadoknade pobijedila Škotsku sa 1:0 i osvojila prve bodove.

Mađari su na kraju osvojili treće mjesto sa tri boda i morat će sačekati rasplet u ostalim grupama kako bi saznali jesu li među četiri trećeplasirane ekipe koje nastavljaju takmičenje u osmini finala.

Škotska je prvenstvo završila na posljednjem mjestu s jednim bodom.

90'+10 Csoboth u zadnjoj sekundi daje gol, za pobjedu Mađarske.

91' Fullkrug je zabio za izjednačenje Njemačke.

90' Švedska i Mađarska igraju još deset minuta.

88'  Xhaka odlično šutirao, ali je Neuer pokazao raskoš svog golmanskog umijeća

84' Nakon krasne akcije Vargas je zabio gol za Švicarsku, ali bio je ofsajd.

74' Nakon gledanja VAR-a ustanovljeno je da nema penala za Mađare.

68' Težak sudara glavama, dva igrača iz obje ekipe leže na travi. Ostao je ležati škotski golman Gunn i dvojica mađarskih igrača. Na terenu su liječničke službe, čini se da je najviše stradao mađarski igrač.

61' Nijemci prave izmjenu. Izašli su Tah i Mittelstadt, ušli su Raum i Schlotterbeck.

60' Nijemci su izrazito ofanizivni, ali bez ostvarenih prilika.

51' Odličan šut Kroosa iz daljine, ali lopta ide pored gola.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

Na Deutsche Bank Park u Frankfurtu u urakmici trećeg kola grupe A Eura igraju lider grupe Njemačka i drugoplasirana Švicarska. Švicarci su poveli u 29. minuti iz svog prvog pravog napada. Nakon krasne akcije lopta je ubačena u sredinu, a s pet metara Ndoye je matira Neuera.

Istovremeno sa utakmicom Nijemaca i Švicaraca, u skupini A Evropskog prvenstva u Stuttgartu se sastaju Škotska i Mađarska. Nakon '45 minuta u ovom susretu nije bilo golova.