09.07.2024 / 22:52 Fudbal - EURO 2024

Španci na krilima sjajnog Yamala otišli u finale Eura!

Fudbaleri Španije prvi su finalisti ovogodišnjeg Evropskog prvenstva nakon što su večeras u Minhenu savladali Francusku rezultatom 2:1.

Istina je da na ovom prvenstvu Evrope nismo gledali pretjerano mnogo zanimljivih utakmica, ali ova je bila baš takva.

Preokret, mnoštvo sjajnih poteza i golovi bile su odlike ovog fenomenalnog meča odigranog na Allianz Areni.

Već u devetoj minuti zatresla se mreža Španaca. Mbappe je centrirao, a loptu u gol glavom sproveo Randal Kolo Muani.

Španija se nije povukla zbog brzo primljenog gola, već naprotiv. Crvena furija je brzo potom "dala gas" i zabila dva brza gola u razmaku od svega četiri minute.

Biser Barcelone, sjajni Lamine Yamal potegao je sa nekih 25 metara i spektakularno pogodio. Gol koji će sigurno ući u konkurenciju za naljepši na turniru.

Euforija na stadionu nije ni splasnula, a Francuzi su ponovo morali po loptu u svoju mrežu. Olmo se odlično snašao u gužvi i silovito pogodio za 2:1.

Ispostavilo se da će to biti konačan rezultat ove genijalne utakmice. Do kraja meča prilika je bilo na obje strane, no mreže su ipak mirovale.

Francuzi su bacili sve karte u napad, no sjajna Španija je zatvorila sve prilaze svom golu i sačuvala ga za prolazak u veliko finale Eura, prvo za njih nakon 2012.

Protivnika će tamo saznati sutra nakon duela Holandije i Engleske koji se igra također od 21 sat.