09.07.2024 / 23:24 Fudbal - EURO 2024

Lamine Yamal je večeras postavio rekord koji će teško iko ikada oboriti

Fudbalska reprezentacija Španije plasirala se u finale Evropskog prvenstva nakon što je večeras u polufinalu savladala Francusku rezultatom 2:1.

Sva tri gola vidjeli smo u prvih 25 minuta utakmice, a najspektakularniji je bio onaj koji je postigao Lamine Yamal u 21. minuti susreta.

Yamal je spektakularnim udarcem sa 25 metara udaljenosti savladao golmana Francuske i donio poravnanje svojoj reprezentaciji, a lopta je putovala pri brzini od 102 kilometra na sat.

Yamal je ovim pogotkom postao najmlađi strijelac u historiji Eura postavivši rekord koji će zaista teško biti oboren.

Naime, najmlađi strijelac do sada je bio Švicarac Johan Vonlanthen koji je na Evropskom prvenstvu 2004. godine imao 18 godina i 141 dan kada je zatresao mrežu Francuske.

Dvadeset godina kasnije njegov rekord srušio je Lamine Yamal koji je, koliko god to nevjerovatno zvučalo, takvo nešto uspio sa 16 godina i 362 dana.

Ne znamo šta nam nosi budućnost fudbala, ali svima je jasno da je Yamal uradio nešto što će teško ikada biti oboreno...