10.07.2024 / 07:29 Fudbal - Korak do odbrane naslova

Argentina u finalu Copa Americe, Messi zabio historijski gol

Argentinska fudbalska reprezentacija prva je osigurala finale Copa Americe. Messi i društvo noćas su u polufinalnoj utakmici igranoj u East Rutherfordu pobijedili Kanadu s 2:0 te tako po 30. put u historiji osigurali finale ovog takmičenja.

Golove za pobjedu Argentine zabili su Julian Alvarez u 22. minuti te neuništivi Lionel Messi koji je u 51. minuti postigao svoj ukupno 109. pogodak za reprezentaciju (u 186 nastupa) te je na kraju proglašen igračem utakmice.

Messi je sada drugi na vječnoj tabeli strijelaca, od njega je više golova za reprezentaciju postigao samo Cristiano Ronaldo (130 u 212 utakmica) dok je penzionisani velikan iranskog fudbala Ali Daei (108 u 148 utakmica) sada na trećem mjestu.

Argentina sada čeka protivnika u finalu, a to će biti pobjednik okršaja između Urugvaja i Kolumbije koji se igra noćas.

Finale će se igrati u nedjelju u Miamiju.