10.07.2024 / 19:50 Fudbal - Konferencijska liga

Tok utakmice: FK Velež - Inter Escaldes 1:1

Od 20 sati na stadionu Grbavica mostarski Velež će dočekati ekipu Intera iz Andore u prvom pretkolu Konferencijske lige, a ovdje možete pratiti tekstualni prijenos meča.

90' KRAJ UTAKMICE!

90' Sedam minuta sudijske nadoknade.

82' Sami je finiš susreta. Ko će do pobjede?

77' Novi sudijski time out kako bi se igrači oba tima malo osvježili.

70' Umalo da Haskić pogodi za preokret. Napadač Rođenih glavom pokušava, ali ostaje 1:1.

65' Rezervista Lohan je pogodio nakon ubačaja Oreča. Lopta je ušla u gol uz malo sreće.

65' GOOOOOOOOOOOOOOOL!
Velež poravnao rezultat na 1:1.

61' Još jednom Mujan pokušava i još jednom nedovoljno precizan igrač iz Hrvatske.

57' Haskić je silovito šutirao sa distance, ide to za koji centimetar pored stative!

50' Novi pokušaj Mujana, ali brani to golman gostiju iz Andore.

46' Počelo je drugo poluvrijeme na Grbavici.

View this post on Instagram

A post shared by FK Velež Mostar (@fk_velez)

Izmjena kod Veleža na pauzi. Umjesto Mihaela Mlinarića na teren ide Nermin Haskić.

45' Kraj prvog poluvremena nakon kojeg gosti vode rezultatom 1:0.

45' Konačno udarac u okvir gola gostiju, pokušao je Mujan, ali hvata golman Intera.

45' Tri minute sudijske nadoknade na stadionu Grbavica.

38' Igrači Veleža kao da su u šoku. Za sada nisu ozbiljnije ugrozili svog večerašnjeg rivala koji djeluje i više nego dobro.

33' GOOOOOL!
Inter vodi sa 1:0 golom Joana Lopeza koji je pobjegao odbrani Veleža i matirao Hadžikića.

30' Pola sata igre iza nas. Golova nema, ali ni nekih velikih prilika. Mala pauza za igrače kako bi se osvježili.

25' Sada mirniji period igra nakon par šansi sa obje strane. Inter kao da ima blagu terensku inicijativu.

17' Sada umalo da Inter kazni neopreznost odbrane Rođenih. Berlanga iz dobre pozicije ne pogađa mrežu Rođenih.

15' Ponovo je Pršeš zaprijetio. Ovaj put još bolje šutira, ali ponovo lopta ide malo preko prečke gostiju!

Velež na Grbavici

Velež večeras na Grbavici igra evropski meč protiv Intera iz Andore, a imat će veliku podršku svojih navijača koji su ofarbali sarajevske ulice u crveno

Posted by Vijesti.ba on Srijeda, 10. juli 2024.

8' Velež uzvraća. Pršeš je potegao sa velike udaljenosti, sa preko 30 metara, lopta ide malo pored gola.

3' Gosti prijete odma na startu. Gallego šutira zamalo preko gola.

1' Utakmica je upravo počela!

Ja pogođen nisam, ni umro, ni pao…

“Izronit će Stari za one što ga vole…”

19:55
Navijači Veleža su u ogromnom broju pristigli danas na Grbavicu i sigurno je da će večeras biti 12. igrač svog tima.

Poznati su nam i sastavi za ovaj meč. Trener Veleža Damir Čanadi prilično je iznenadio sa početnom postavom, ostavivši Haskića i Oreča na klupi za rezerve.

Velež: Hadžikić, Išasegi, Hrkać, Okeke, Šturm, Pršeš, Halilović, Šikalo, Mujan, Mlinarić i Suljić.

MATCHDAY I Starting XI Hajmo ruke gore zapjevajmo svi, sad na teren izlaze naši Rođeni! SRETNO ROĐENI! #musvdg #ECL

Posted by FK Velež Mostar on Srijeda, 10. juli 2024.

Inter: Munoz, Gallego, Caballe, Feher, Puentes, Torres, Jean-Luc, Alonso, Lopez Elo, Berlanga, Lopez.

19:50 Dobra vam večer poštovani čitaoci i dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 1. pretkola Konferencijske lige između Veleža i Intera Escaldesa.