19.04.2025 / 13:35 Svijet - U Rimu

Počela druga runda iransko-američkog pregovora

Počela druga runda iransko-američkog pregovora
Foto: Al Jazeera
U glavnom gradu Italije Rimu počela je druga runda indirektnih pregovora Irana i Sjedinjenih Američkih Država o iranskom nuklearnom programu.

Dvije strane će razgovarati o civilnom nuklearnom programu Islamske Republike i ukidanju američkih sankcija toj zemlji, navodi iranska agencija.

Iranski ministar spoljnih poslova Abas Arakči doputovao je rano danas u Rim na drugu rundu pregovora, čiji je domaćin ambasada Omana u Rimu.

Prvi krug indirektnih pregovora sa Sjedinjenim Američkim Državama održan je prošle subote u glavnom gradu Omana, Muskatu.


(Vijesti.ba)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba. Ova vijest je sada dostupna samo za čitanje.

Izdvajamo