01.05.2025 / 15:00 Muzika i Film - Detektivski duo

Kultna serija 'Poroci Miamija' uskoro na velikom platnu

Kultna serija 'Poroci Miamija' uskoro na velikom platnu
Foto: X
Detektivski duo Crockett-Tubbs iz kultne serije "Poroci Miamija" (Miami Vice) ‘drmao‘ je osamdesetima, a jedan od protagonista serije - Don Johnson pretvorio se u jednu od modnih i seks ikona decenije. 

Četrdeset godina kasnije, James "Sonny" Crockett (Johnson) i Ricardo "Rico" Tubbs (Philip Michael Thomas) sele se na film.

Popularni dvojac iz serije, koja se prikazivala između 1984. i 1989. godine, oživjet će u projektu Josepha Kosinskog, reditelja hita "Top Gun: Maverick", koji će priču o policajcima u borbi protiv svijeta ilegalne droge u Miamiju predstaviti novim generacijama.

Novi nastavak Top Guna zaradio je impresivnih 1,4 milijardi dolara.

Kosinski je svoj filmski debi imao 2010. godine, s filmom "Tron: nasljedstvo". Režirao je i filmove "Zaborav" (Oblivion) i Samo za hrabre" (Only The Brave).

Kako piše The Guardian, za scenarij bit će zaduđen Dan Gilroy, scenarist i reditelj filma "Noćne hronike" (Nightcrawler), koji je bio nominiran za nagradu Oscar u kategoriji najboljeg originalnog scenarija. Gilroy je poznat i po scenarijima za filmove "Bourneovo nasljeđe" i "Kong: Otok lubanja".

Izvršni producent originalne serije bio je pak Michael Man, reditelj filmova "Posljednji Mohikanac", "Vrućina", "Collateral", "Gangsteri" (Public Enemies) te "Ferrari", koji je napisao, režirao i producirao i istoimeni film iz 2006., u kojem su glavne uloge igrali glumci Colin Farrel i Jamie Foxx.

Taj film, s budžetom od 135 miliona dolara, zaradio je 164 miliona dolara. Kritike nisu bile isključivo pozitivne, no niti negativne.

(Vijesti.ba)

Izdvajamo