05.05.2025 / 18:00 Crna hronika - U naselju Trn

Nezapamćena tragedija kod Laktaša: Kćerka slučajno usmrtila majku u kućnom dvorištu

Nezapamćena tragedija kod Laktaša: Kćerka slučajno usmrtila majku u kućnom dvorištu
Foto: Trn/MUP RS
Nezapamćena tragedija potresla je naselje Trn kod Laktaša, gdje je D.D. iz Banjaluke nehotično automobilom udarila svoju majku R.B. koja je od zadobijenih povreda preminula u UKC RS.

Kako piše ATV-u, tragedija se dogodila jučre u dvorištu njihove porodične kuće u Trnu.

Prema nezvaničnim informacijama D.D. je džipom Hyundai u rikverc izlazila iz dvorišta, koje je okruženo visokom živicom, i sumnja da zbog visine vozila nije uočila majku koja je u čučećem položaju nešto radila oko kuće.

Došlo je udara u kojem je R.B. zadobila teške povrede i prevezena je u UKC RS, a nažalost, preminula je nedugo po prijemu u bolnicu.

U PU Banjaluka za ATV navode da su policijski službenici, uz saglasnost dežurnog tužioca OJT Banjaluka, izvršili uviđaj.

"Uviđaj je izvršen u dvorištu porodične kuće u Trnu gdje je D.D. iz Banjaluke, koja je upravljala automobilom Hyundai, ne primjetivši R.B., istu udarilo. R.B. je zadobila tjelesne povrede usljed koji je juče tokom dana preminula u UKC Republike Srpske", navode u PU Banjaluka.

Dodaju da je o svemu obaviješteno OJT Banjaluka i naložena je obdukcija tijela tragično preminule žene, koja će biti obavljena u Zavodu za sudsku medicinu RS.


(Vijesti.ba)

Izdvajamo