15.05.2025 / 12:17 BiH - Izvršena primopredaja radova

Završena rekonstrukcija Odjeljenja hirurgije u Bolnici Brčko distrikt

Završena rekonstrukcija Odjeljenja hirurgije u Bolnici Brčko distrikt
Foto: FENA

Na Odjeljenju hirurgije u Bolnici Brčko distrikta Bosne i Hercegovine danas je izvršena primopredaja radova na rekonstrukciji Odjeljenja ukupne vrijednosti od 1,25 miliona KM.

Prisustvujući primopredaji radova, šef Odjeljenja za zdravstvo i ostale usluge u Vladi Brčko distrikta Zoran Bulatović rekao je novinarima da će Vlada nastojati da pored obezbjeđenih sredstava za nastavak rekonstrukcije Odjeljenja pedijatrije u Bolnici, nastaviti s rekonstrukcijom kompletne bolnice u Distriktu.

Direktor JZU "Zdravstveni centar Brčko“ Emir Osmanović potvrdio da je rekonstruirano odjeljenje sa nešto manje od 50 bolničkih kreveta izuzetno dobro i kvalitetno urađeno gdje će kvaliteti usluge biti puno bolji kako bi se pacijenti osjećali što bolje.

- Imamo objekat koji će pomoći našim radnicima da se ugodnije osjećaju i da lakše obavljaju svoje zadatke - kaže Osmanović.

Direktor Opšte bolnice u Brčkom Đorđe Lazić ističe da su sve sobe na rekonstruisanom odjeljenju hirurgije urađene po svim standardima i da će nakon dobivanja upotrebne dozvole od nadležnih organa odjeljenje i zvanično početi funkcionisati i primati prve pacijente.

- Ono što smo danas obišli uvjerili smo se da je sve uredu i isplatilo se sve vrijeme koje smo čekali kao bi dobili ovo rekonstruisano odjeljenje na kojem će pored opšte i vaskularne hirurgije zbrinjavati ortopedske i urološke pacijente - naveo je Lazić.

Šef Odjeljenja hirurgije u Bolnici Brčko primarijus doktor Darko Lazić rekao je da su kao krajnji izvršioci dobili objekat koji će pomoći ljekarima i medicinskom osoblju, te pacijentima u boljem pružanju zdravstvene njege na još većem nivou nego sada - kazao je i dodaje da će se tokom sljedeće sedmice početi i sa opremanjem bolničkih soba sa svim neophodnim namještajem.

- Dobili smo funkcionalni objekat u kojem će komunikacija između pacijenata i osoblja biti poboljšana i osavremljena jer su sobe komunikativno povezane i na svaku neželjenu situaciju se može blagovremeno i brže reagovati. Pacijentima će smještaj i boravak pored njihove nedaće biti bar ugodniji - kaže doktor Lazić i dodaje da odsjek hirurgije ima 23 kreveta, urologije devet i odsjek ortopedije 14 kreveta.

Lazić je dodao da su se poštovali svjetski standardi u medicini i da su pored klimatizacije i konzolama sa svim priključcima smanjili i broj kreveta na tri po jednoj sobi što će pacijentima omogućiti ugodniji oporavak.

 

(Vijesti.ba / FENA)

 

Izdvajamo