Predstava se bavi historijskim sukobom novinara Edwarda R. Murrowa i senatora Josepha McCarthyja, a Clooney smatra da upravo taj sadržaj danas ima posebnu težinu i privlači publiku željnu zajedničkog razmišljanja o vrijednostima i identitetu.
"Publika dolazi u velikom broju. Ljudi žele biti dio prostora gdje mogu razmjenjivati misli o tome ko smo mi kad smo najbolji. Mislim da im to daje određeni osjećaj olakšanja, jer mnogi danas osjećaju da smo na svom najlošijem", izjavio je Clooney.
Govoreći o ulozi medija, naglasio je kako novinari sve češće postaju meta napada, naročito u vremenu populizma.
"Biti novinar danas je izuzetno rizično. Mediji su pod konstantnim pritiskom. To se dešava kada na scenu stupe demagozi – prvi udarac ide na one koji prenose informacije", pojasnio je.
Na pitanje da li očekuje da će "trumpizam" opstati i nakon eventualnog drugog mandata Donalda Trumpa, Clooney je imao jasan odgovor:
"Ne mislim. Bit će to vrlo teško. Donald Trump je, prije svega, slavna ličnost. To je njegova priroda – ima zvijezdu na Stazi slavnih. Ja je nemam, i ne tražim je. Samo konstatujem činjenicu."
Dodao je da Trump posjeduje određenu harizmu i zabavlja ljude koji ga podržavaju, ali da kod mnogih izaziva potpuno suprotan efekt.
"Na kraju, kada se povuče – a povući će se – biće teško pronaći nekoga ko može prenijeti istu poruku s jednakim šarmom. Takvog nemaju", zaključio je Clooney.
(Vijesti.ba)