08.06.2025 / 10:51 Ostali sportovi - Uspjeh u Bratislavi

Zlato za BiH: Konjičani Lamija i Adnan prvaci na IBFF Svjetskom kupu

Na IBFF Svjetskom kupu 2025., održanom 7. juna 2025., u Bratislavi, u Slovačkoj, Konjičani Adnan Alagić i Lamija Badžak osvojili su prva mjesta u svojim kategorijama.

Lamija Baždak, koja je prvi put predstavljala bh. tim u kategoriji Sport Model, osvojila je 1. mjesto.

Adnan Alagić, selektor BH reprezentacije i Lamijin trener, je osvojio 1. mjesto u kategoriji Men's Physique.

“Ovo je ogroman uspjeh za naš tim i naš grad. Ponosni smo što smo na međunarodnoj sceni pokazali snagu, disciplinu i kvalitet koji dolazi iz BiH”, objavio je na svom fb profilu Adnan Alagić, navodeći da je Lamija dostojanstveno i s ponosom predstavila našu domovinu, ali i naš Grad Konjic, na najbolji mogući način – profesionalno, besprijekorno i sa stavom šampionke, donijevši Bosni i Hercegovini zlatnu medalju i upisavši se u historiju našeg sporta.

“Hvala svima koji su vjerovali u nas, podržavali nas i bili dio ovog puta. Ovo je tek početak”, poručio je Adnan Alagić.

(Vijesti.ba)

Izdvajamo