U centru grada Balimena u Sjevernoj Irskoj došlo je do nemira nakon protesta izazvanih navodnim slučajem seksualnog napada, a policija je saopštila da je tokom sukoba sa demonstrantima, na pripadnike snaga reda bačeno više projektila.
U policijskom saopštenju je navedeno da je u nemirima, koji su počeli sinoć u tom gradu, koji se nalazi oko 45 kilometara od Belfasta, pričinjena značajna šteta na nekoliko objekata, a snimci sa društvenih mreža prikazuju scene nasilja, prenio je Reuters.
Massive disorder in Ballymena Northern Ireland this evening, a migrant house has been set on fire following the rape of a child at the weekend
— Active Patriot (@ActivePatriotUK) June 9, 2025
1000s have taken to the streets tonight to protest in anger pic.twitter.com/CQjOSYF9pS
Policija je pozvala građane da izbjegavaju dalje sukobe.
Prema izvještaju BBC-a, stotine demonstranata okupile su se u Balimeni kao odgovor na optužbe protiv dvojice tinejdžera koji su se ranije pojavili pred sudom u Kolrejnu, optuženi za seksualni napad na 16-godišnju djevojku u Antrimu.
Irski mediji, uključujući RTE news, prenijeli su da su optuženi tinejdžeri, za koje se navodi da su rumunskog porijekla, pojavili pred sudom sa prevodiocima, dok njihovi identiteti nisu otkriveni zbog godina.
ATTEMPTED RAPE BY A MIGRANT IN BALLYMENA, NORTHERN IRELAND
— Scott Lewis (@WarriorSpeech28) June 9, 2025
This is going to get very ugly if the government don’t act.
And they won’t.
They will let you be angry so they can point their fingers at you and say YOU are the problem.
We need deportations yesterday.
People have… pic.twitter.com/yLYV6MYQjB
U saopštenju od nedelje, policija je potvrdila da su tinejdžeri optuženi za pokušaj silovanja u vezi sa incidentom koji se desio u subotu uveče u Balimeni.
Reuters nije mogao da potvrdi autentičnost snimaka koji su kružili društvenim mrežama.
(Vijesti.ba)