10.06.2025 / 10:11 Fudbal - Navodi Romano

Tottenham za novog trenera izdvaja 10 miliona funti

Tottenham za novog trenera izdvaja 10 miliona funti
Foto: X

Kako javlja italijanski novinar Fabrizio Romano, Thomas Frank će postati novi šef stručnog štaba Tottenham Hotspura.

Nakon intenzivnih pregovora, postignut je usmeni dogovor između Franka i uprave Spursa, a sve formalnosti trebale bi biti riješene u narednim danima.

Trenutni trener Brentforda preuzeće klupu londonskog velikana nakon što Brentford pristane na odštetu u visini od 10 miliona funti.

Ugovor sa Tottenhamom uključuje i dolazak dijela Frankovog stručnog štaba, čime je jasno da klub želi kontinuitet i prepoznatljivu filozofiju rada koju je danski stručnjak gradio u Premier ligi.

Frank je od 2018. godine na klupi Brentforda i zaslužan je za transformaciju tima u stabilnog premierligaša, poznatog po organizovanoj igri i izvrsnom radu s igračima ograničenog budžeta.

Njegovo ime već duže vrijeme kruži među kandidatima za klupe najvećih engleskih klubova, a sada će dobiti priliku da pokaže šta može u timu s većim ambicijama.

Tokom svog boravka na klupi Brentforda u 317 utakmica je ostvario 136 pobjeda, 110 poraza i 71 remi.

(Vijesti.ba)

Izdvajamo