15.06.2025 / 15:33 Košarka - Potpisuje za Dubai

Kamenjaš dogovorio veliki transfer, ide u paketu sa najboljim saigračem!

Kamenjaš dogovorio veliki transfer, ide u paketu sa najboljim saigračem!
Foto: Arhiva
Bh. reprezentativac Kenan Kamenjaš dogovorio je transfer u Dubai, pišu regionalni mediji.

Kako navodi Sportklub, naš košarkaš je definitivno napustio Budućnost i očekuje se da uskoro finalizira transfer u Dubai koji je, navodno, dogovoren još prije finalne serije ABA lige u kojoj je podgorički klub poražen od Partizana.

Osim Kenana Kamenjaša, iz Budućnosti će put Dubaija i McKinley Wright, njegov najbolji saigrač iz crnogorskog velikana.

McKinley Wright, iako je imao problema s povredom stopala, bio je ključni faktor u polufinalnom trijumfu protiv Crvene zvezde. Njegova borbenost ni u jednom trenutku nije bila upitna, čak ni kada je igrao pod bolovima u finalnoj seriji.

Kenan Kamenjaš je s druge strane čitave sezone dominirao i ostavio neizbrisiv trag u igri podgoričkog tima.

Ambiciozni Dubai, koji ulaže velika sredstva u stvaranje konkurentnog tima, već je potpisao Aleksu Avramovića, a prema pisanju regionalnih medija, vrlo je blizu dovođenja i Džanana Muse.

Sve to ukazuje da klub iz UAE ozbiljno gradi roster sposoban da se nosi sa izazovima u Euroligi i ABA ligi.


(Vijesti.ba)

Izdvajamo