U organizaciji Udruženja civilnih žrtava rata općine Vogošća obilježene su 33. godine od stravičnog masakra nad civilima na Kobiljoj Glavi.
Od tenkovske granate koja je ispaljena sa agresorskih linija na Poljinama 03.07.1992. godine stradalo je sedam mještana Kobilje Glave među kojima i troje djece, dok su brali trešnje.
Nastradali su Memeledžija Adela (1978.), Avdagić Fikret (1975.), Delalić Muamer (1974.), Korman Kadir (1955.), Hasanović Vahid (1953.), Hadrović Emina (1960.) i Hadrović Fatima (1949.).
Danas su tim povodom Općinski načelnik sa saradnicima, te predstavnici političkih partija, boračkih udruženja kao i rodbina i prijatelji polaganjem cvijaća i učenjem fatihe odali počast na Spomen obilježju nastradalim civilima Kobilje Glave.
Na centralnoj manifestaciji koja je održana ispred Centralnog spomenika civilnim žrtvama rata prisutnima su se obratili Amira Mekić, predsjednica Udruženja civilnih žrtava rata općine Vogošća i Općinski načelnik Migdad Hasanović koji je poručio da svi zločinci treba da budu procesuirani i kažnjeni za sva nedjela koja su počinili.
(Vijesti.ba)