Na društvenim mrežama pojavili su se snimci poplavljenih metro stanica u New Yorku, zaglavljenih automobila i vode koja se slijeva niz stepenice podzemne željeznice.
Family friend sent me this video of a significant flash flood in Somerville, New Jersey. #NJwx pic.twitter.com/t5vFhw6aUr
— Collin Gross (@CollinGrossWx) July 15, 2025
Guverner New Jerseyja Phil Murphy proglasio je vanredno stanje i pozvao građane da ostanu u zatvorenom i izbjegavaju putovanja.
Oluja je izazvala poremećaje u aviosaobraćaju na šest velikih aerodroma, uključujući JFK i LaGuardia u New Yorku, te aerodrome u Philadelphiai, Baltimoreu i Washingtonu, uz višesatna kašnjenja.
Nacionalna meteorološka služba navodi da je u pojedinim dijelovima New Yorka palo i do 75 mm kiše u kratkom vremenu. Gradske vlasti upozorile su na kombinaciju velike vrućine i mogućih novih poplava, uz temperature koje bi mogle premašiti 38°C.
(Vijesti.ba)