06.08.2025 / 11:18 Košarka - Završava se posao

Panathinaikos dovodi pojačanje iz NBA lige

Panathinaikos dovodi pojačanje iz NBA lige
Foto: Imagn Images/SIPA USA

Panathinaikos nastavlja sa sklapanjem moćnog tima za narednu sezonu.

Najnovije ime na radaru Zelenih je Richaun Holmes, bivši NBA centar sa bogatim desetogodišnjim iskustvom u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta.

Kako javlja grčki SDNA, Holmes je u završnoj fazi pregovora sa Panathinaikosom, nakon što nije uspio pronaći adekvatnu ponudu iz NBA lige.

Njegov eventualni dolazak predstavljao bi ogroman iskorak u centarskoj liniji PAO-a, koja bi uz oporavljenog Mathiasa Lessorta mogla postati najdominantnija u čitavoj Euroligi.

Sve je dodatno “zakuhao” vlasnik Panathinaikosa, Dimitris Giannakopoulos, koji je na Instagramu objavio fotografiju mačke kako potpisuje ugovor, uz poruku: “Najbolji tim svih vremena.”

Holmes iza sebe ima respektabilnu NBA karijeru – igrao je deset sezona za Philadelphia 76erse, Phoenix Sunse, Sacramento Kingse, Dallas Maverickse i Washington Wizardse.

Prije Holmesa, Panathinaikos je već angažovao nekoliko značajnih pojačanja – stigli su T.J. Shorts, MVP FIBA Lige šampiona, te Nikos Rogkavopoulos, jedan od najtalentovanijih grčkih bekova.

Ambicije tima iz Atine su jasne – napad na sve trofeje i dominacija u evropskoj košarci.

(Vijesti.ba)

Izdvajamo