07.08.2025 / 19:03 Košarka - Nevjerovatno

Zaštitar ukrao više od 400 dresova zvijezda i na njima zaradio dva miliona dolara

Zaštitar ukrao više od 400 dresova zvijezda i na njima zaradio dva miliona dolara
Foto: Arhiv
Marcos Thomas Perez (62), bivši policajac iz Miamija i pripadnik osiguranja Miami Heata optužen je za krađu i preprodaju više od 400 dresova i suvenira s utakmica na kojima je zaradio dva miliona dolara.

Perez je od 2010. do 2021. godine bio član osiguranja Heata, a do ove godine radio je kao zaštitar na NBA utakmicama u Miamiju.

Kako se navodi u optužnici, Perez je imao pristup prostoriji s memorabilijama u Kaseya Areni koje su se čuvale za budući muzej Miami Heata. Iz nje je povremeno krao razne predmete, a najviše dresove među kojima je bio i onaj LeBrona Jamesa koji je, kao igrač Heata, nosio tokom jednog NBA finala.



Perez je taj dres prodao na eBayu za 100.000 dolara, a on je kasnije prodan na aukciji u Sotheby'su za 3.7 miliona dolara. Perez je s vremena na vrijeme prodavao artikle koje je ukrao i na taj način je zaradio oko dva miliona dolara.

Protiv njega je podignuta optužnica za krađu i preprodaju, a bio je jedan od rijetkih ljudi u osiguranju koji su imali pristup spomenutoj prostoriji.


(Vijesti.ba)

Izdvajamo