Ukrajinska vojska je tokom noći izvela napade dronovima na stratešku rusku naftnu infrastrukturu. Napad na naftna postrojenja u Samarskoj regiji dogodio se samo nekoliko sati prije današnjeg sastanka predsjednika SAD-a i Rusije, na kojem će glavna tema biti rat u Ukrajini.
I Rusija i Ukrajina danas su izvijestile o velikom požaru u rafineriji Syzran u Samarskoj regiji uz rijeku Volgu.
Prema riječima guvernera regije, Vjačeslava Fedoriščeva, 13 ukrajinskih dronova oboreno je u napadima na rafineriju, oko 800 kilometara od ukrajinske granice i linije fronta.
U odvojenom napadu ukrajinskog drona pogođena je stambena zgrada u pograničnoj regiji Kursk, u blizini rafinerije, pri čemu je jedna osoba poginula, a 10 ranjeno, priopćile su ruske vlasti.
Glavni stožer ukrajinske vojske također je danas izvijestio o napadu na rusku luku Olja u blizini Kaspijskog jezera. Prema navodima, u napadu je pogođen brod koji je prevozio streljivo i komponente dronova iz Irana. Ruske vlasti nisu potvrdile incident.
Ruski napadi su se također nastavili. Prema ukrajinskim vlastima, u napadima na području Harkiva i Donjecka u protekla 24 sata ubijeno je šest civila.
Ruska vojska izjavila je da je Ukrajina tijekom noći lansirala 53 drona. Ukrajinske zračne snage, u međuvremenu, izjavile su da ih je Rusija lansirala 97.
(Vijesti.ba)